नाउपा नेताको सनसनीपूर्ण खुलासाः ‘रेमश चौधरीले सुदूर सरकार ढल्योभने चार जनाको हत्या हुन्छ भनेका छन्’

काठमाडौं। नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका संस्थापक केन्द्रीय समस्य रमेश विश्वकर्माले आफूहरुमाथि ज्यान मार्ने धम्की आएको दाबी गरेका छन् । आज (सोमबार) रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उनले सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकार ढल्यो भने चार जनाको हत्या हुनसक्छ भनेर पार्टीका संरक्षक रेशमलाल चौधरीले धम्की दिएको बताए...
काठमाडौं । विश्वभर प्रायः शक्तिशाली र कमजोर राष्ट्रको चर्चा हुने गरेको छ। सामान्यतया, सैन्य शक्तिको आधारमा देशहरुको शक्तिलाई हेरिन्छ तर विश्वव्यापी रुपमा शक्तिको मापन बहुआयामिक छ। यसमा सैन्य शक्तिसँगै देशको राजनीतिक प्रभाव र आर्थिक स्रोतको पनि महत्वपूर्ण भूमिका हुन्छ।...

राजनीति

काठमाडौं। नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका संस्थापक केन्द्रीय समस्य रमेश विश्वकर्माले आफूहरुमाथि ज्यान मार्ने धम्की आएको दाबी गरेका छन् । आज (सोमबार) रिपोर्टर्स क्लब नेपालमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उनले सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकार ढल्यो भने चार जनाको हत्या हुनसक्छ भनेर पार्टीका संरक्षक...
काठमाडौँ, १९ चैतः नेपाली कांग्रेसका प्रदीप पौडेलले ग्रीन हाइड्रोजन उत्पादन गर्न आवश्यकपर्ने कानुन र लगानी बढाउन सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । प्रतिनिधिसभाको आजको बैठकमा विशेष समयमा सांसद पौडेलले काठमाडौँँ विश्वविद्यालयले ग्रीन हाइड्रोजन उत्पादन गरेर सफल परीक्षण गरेको र त्यसलाई अझ अनुसन्धान...

प्रदेश

सुदामा बिशेष

काठमाडौं । विश्वभर प्रायः शक्तिशाली र कमजोर राष्ट्रको चर्चा हुने गरेको छ। सामान्यतया, सैन्य शक्तिको आधारमा देशहरुको शक्तिलाई हेरिन्छ तर विश्वव्यापी रुपमा शक्तिको मापन बहुआयामिक छ। यसमा सैन्य शक्तिसँगै देशको राजनीतिक प्रभाव र आर्थिक स्रोतको पनि महत्वपूर्ण भूमिका हुन्छ।...

अर्थतन्त्र

शिक्षा

यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) बिहीबारदेखि सुरु भएको छ  । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डका अनुसार देशभर परीक्षा सञ्चालन भएको छ । पहिलो दिन अनिवार्य अङ्ग्रेजी विषयको परीक्षा भएको हो । परीक्षा चैत २७ गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ । परीक्षामा सहभागी हुन मुलुकभरबाट...

जिवनशैली

‘नियमित जाँच गरे मुखसम्बन्धी रोगले जटिलता निम्त्याउँदैन’

काठमाडौँ, ७ चैतः ‘अ ह्याप्पी माउथ इज अ ह्याप्पी बडी’ अर्थात् मुख स्वस्थ भए शरीर पनि चङ्गा हुन्छ । यो यस वर्षको विश्व मुखस्वास्थ्य...

मेयर बालेन्द्र शाहले सिंहदरबारमा आगो लगाउने चेतावनी

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहले सिंहदरबारमा आगो लगाउने चेतावनी दिएका छन् । सरकारले महानगरपालिकाको गाडी रोकेको भन्दै भोलिदेखि कुनै पनि गाडी रोके सिंहदरबारमा...

समाचार

विश्वका सबैभन्दा शक्तिशाली राष्ट्रको सूची सार्वजनिक, शीर्ष १० कुन–कुन ?

काठमाडौं । विश्वभर प्रायः शक्तिशाली र कमजोर राष्ट्रको चर्चा हुने गरेको छ। सामान्यतया, सैन्य शक्तिको आधारमा देशहरुको शक्तिलाई हेरिन्छ तर विश्वव्यापी रुपमा शक्तिको मापन...

किच्चकबधमा भेटियो दरबारको ऐतिहासिकता दर्शाउने भग्नावशेष

बनियानी (झापा), १९ चैत : झापाको भद्रपुर नगरपालिका–३ स्थित धार्मिक तथा ऐतिहासिकस्थल किच्चकबधमा एउटा पूर्ण दरबारको ऐतिहासिकता दर्शाउने भग्नावशेष फेला परेको छ । पुरातत्व विभागको...

प्रतिनिधिसभाः ग्रीन हाइड्रोजन उत्पादनमा नीति र लगानी बढाउनुपर्छ: सांसद पौडेल

काठमाडौँ, १९ चैतः नेपाली कांग्रेसका प्रदीप पौडेलले ग्रीन हाइड्रोजन उत्पादन गर्न आवश्यकपर्ने कानुन र लगानी बढाउन सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । प्रतिनिधिसभाको आजको बैठकमा विशेष समयमा...