मन्त्री शर्माद्वारा सरकारका निर्णय सार्वजनिक

काठमाडौं । सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री रेखा शर्माले सरकारका निर्णयहरु सार्वजनिक गर्नुभएको छ । सरकारका निर्णय सार्वजनिक गर्दै सरकारका प्रवक्त समेत रहनुभएकी मन्त्री शर्माले सरकारले भर्खरै विश्वासको मत प्राप्त गरेको हुँदा सरकार सञ्चालनमा पनि कुनै कठिनाई नभएको बताउनु भएको छ । गत शुक्रबार मन्त्रीपरिषदको निर्णय सार्वजनिक गर्दै उहाँले त्यस्तो बताउनु भएको हो ।
सञ्चारमन्त्री शर्माले सत्ता साझेदार र प्रतिपक्षी दलका नेताबीचको भेटघाटलाई अन्यथा लिन नहुने र सत्ता समिकरणका सन्दर्भमा कुनै आशंका गर्नुपर्ने अवस्था नरहेको समेत प्रष्ट पार्नुभयो । मन्त्रिपरिषदको बैठकले राष्ट्रिय आयोगका सदस्य डा।अरनिको कुमार पाँडेको जर्मनीमा हुने संयुक्त राष्ट्र संघीय क्लाईमेट कन्फ्रेरेन्समा जेठ २१ देखि २५ गतेसम्मका लागि भ्रमण स्वकृति गरेको पनि मन्त्री शर्माले जानकारी गराउनुभयो । त्यस्तै सरकारले काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाहको जेठ २० देखि २२ गतेसम्म सिंगापुरमा हुने नवौं वल्र्डसिटिज समिटमा भाग लिन जाने स्वीकृति प्रदान गरेको मन्त्री शर्माले जानकारी गराउनुभयो ।
त्यसैगरी महान्यायधिवक्ता डा।दिनमणि पोख्रेल, सत्य निरुपण तथा मेलमिलाप आयोगका सचिव उदराज सापकोटा, कानून, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्रालयका सचिव फणिन्द्र गौतम, नेपाली सेनाका उपरथी जीवन प्रसादलाई जेठ १९ देखि २४ गतेसम्म कोलम्बियामा हुने कार्यक्रममा जान स्वीकृति प्रदान गरिएको मन्त्री शर्माले जानकारी गराउनुभयो ।
त्यसैगरी महालेखापरिक्षक कार्यालयका महालेखा परिक्षक तोयम रायालाई एसियाली विकास बैंकको आयोजनामा हुने कार्यक्रममा जान स्वीकृति प्रदान गरिएको विशेष सेवा नियमावलि २०८१ मा लोक सेवा आयोगको परामर्श माग गर्न स्वीकृति दिने निणय भएको, नेपाल दूरसञ्चार कम्पनीको निर्देशकको नियुक्ति र सेवा सुविधा सम्बन्धी निर्देशिका २०८१ स्वीकृत गर्ने लगायतका निर्णय गर्ने जानकारी गराउनुभयो ।

LEAVE A REPLY