मन्त्री अर्यालद्धारा सीप मेलाको अवलोकन

 

काठमाडौं । श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षामन्त्री डोलप्रसाद अर्याललेकाठमाडौं महानगरपालिकाले आयोजना गरेको सीप मेलाको अवलोकन गरेका छन्
मन्त्री अर्यालले बुधबार काठमाडौंको टुँडिखेलमा महानगरपालिकाको गौरवको योजनाअन्तर्गत ‘रोजगारी र आयमा वृद्धि, काठमाडौंको समृृद्धि’ भन्ने नारासहित गत बैशाख १९ गते देखि सुरु भएको एक महिने सीप मेला अवलोकनका गरेका हुन् ।
अवलोकन पछि सञ्चारकर्मीसँग कुराकानी गर्दै उनले, देशभरीका ७ सय ५३ वटै स्थानीय निकायमा नै सुहाउँने किसिमको सिप सिकाउन सकियो भने देशमा स्वरोजगार सृजना गर्न सकिने बताए ।
सीप मेलाको माध्यमबाट विदेश जाने लहरलाई रोक्ने काठमाडौं महानगरपालिकाको उदाहरणीय प्रयास रहेको उनको भनाइ छ ।
,‘सीप मेला कामपाको उदाहरणीय प्रयास उनको भनाईछ । देशभरीका ७ सय ५३ स्थानिय निकायमा सुहाउँने किसिमको सिप सिकाउन सकियो भने देशमा स्वरोजगार सृजना गर्न अनि विदेश जाने लहरलाई रोक्न सकिन्छ । । म महानगरलाई एकदमै धन्यवाद दिन चाहन्छु ।’
उनले मेलामा सिप सिकेकालाई जगमा पुर्याउनका लागि जेष्ठ १७ गतेदेखि २९ गतेसम्म मन्त्रालयले आयोजना गर्न लागेको रोजगार मेलामा सहभागि हुन आग्रह गरे । १ महिनामा २ हजार ८१ जनालाई उच्च माग भएका पेशासँग सम्बन्धित निःशुल्क तालिम उपलब्ध गराउने उद्देश्यका साथ आयोजना गरेको सिप मेलामा तालिमका लागि १० वटा क्षेत्र निर्धारण गरिएको छ भने जसमा २९ प्रकारका पेशागत तालिमको व्यवस्था गरिएको छ ।

 

LEAVE A REPLY